Home / Okna PCV AdamS / Drzwi tarasowe / balkonowe – HST CORNER VIEW

  Drzwi tarasowe / balkonowe – HST CORNER VIEW

  Drzwi tarasowe - HST CORNER VIEW

  najwyższy standard energooszczędności, bezpieczeństwa, ciszy i estetyki

  Główne zalety okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW, to:

  • Ograniczenie wartości liniowych mostków cieplnych na styku konstrukcji okiennej z ościeżem,
  • Zwiększenie pasywnych zysków energii z promieniowania słonecznego w sezonie grzewczym,
  • Wzrost szczelności powietrznej budynku,
  • Radykalne zmniejszenie strat energii cieplnej wykorzystywanej na cele ogrzewania,
  • Likwidowanie barier architektonicznych,
  • Komfort i łatwość obsługi ze względu na znikomą wartość sił operacyjnych,
  • Poprawa oświetlenia pomieszczeń mieszkalnych światłem dziennym,
  • Konkurencyjna cena w stosunku do podobnych produktów wykonanych z drewna lub aluminium,
  • Nowoczesny i zgodny z trendami architektury design,
  • Swoboda aranżacji wnętrz w obrębie narożnych wyjść tarasowych, balkonowych i ogrodowych,
  • Możliwość całkowicie przeszklonej zabudowy narożnych elementów ścian konstrukcyjnych.

  Podstawowe właściwości użytkowe okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW zgodnie z PN-EN 14351-1+A2:2016-10, to:

   • Przenikalność cieplna – Uw 0,68 W/(m2*K)
   • Odporność na obciążenie wiatrem – klasa C2
   • Wodoszczelność – klasa 8A
   • Przepuszczalność powietrza – klasa 4

   HST PASSIV CORNER VIEW to nowoczesna, innowacyjna konstrukcja okienna o najwyższym poziomie równowagi pomiędzy korzyściami ekonomicznymi, komfortem użytkowania oraz poszanowaniem środowiska i oszczędnością energii. Zaawansowane rozwiązania techniczne, a także doskonały, lekki design świetnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Więcej ciepła, więcej światła, więcej komfortu użytkowników, to misja, cel i przeznaczenie okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW.

   System okien tarasowych lub balkonowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW, to produkt na wskroś nowoczesny zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej. Łączy w sobie to, co do niedawna było nieosiągalne dla konstrukcji okiennych z PVC-U. Design i lekkość południowej Europy z wysoką efektywnością energetyczną i ograniczaniem strat energii niezbędnym w surowszym klimacie Europy północnej i wschodniej. Nowatorstwo i innowacyjność produktu wynika z jednoczesnego zastosowania trzech rozwiązań technicznych, których do tej pory nie stosowano w jakichkolwiek drzwiach przesuwnych z PVC-U.

   Po pierwsze, kompozytowe progi drzwi z poliuretanowymi rdzeniami oraz wzmaciane wkłóknem szklanym GFK przyczyniają się do radyklanego obniżenia wartości liniowych mostków cieplnych na całym obwodzie styku konstrukcji z ościeżem muru konstrukcyjnego. Szyna prowadząca również wzmacniana jest włóknem szklanym GFK.

   Po drugie, obniżona linia kształtowników oszkleń stałych wydatnie zwiększa udział powierzchni przeszklonych w całkowitej powierzchni produktu, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie współczynnika przenikania ciepła konstrukcji, a jednocześnie niezwykle korzystnie wpływa na bilans energetyczny produktu ze względu na znaczny wzrost pasywnego pozyskiwania energii cieplnej z promieniowania słonecznego w okresie jesienno-zimowym.

   Po trzecie, zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie uszczelnień powoduje, że produkt uzyskuje w badaniach przepuszczalności powietrza klasę 4 według normy PN-EN 12207:2001, co w praktyce umożliwia zgodne z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zastosowanie produktu we wszystkich typach budynków, a przede wszystkim w budynkach wyposażonych w systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją.

   Ponadto dzięki specjalistycznym okuciom Siegenia HST Portal swobodnie i bez najmniejszego oporu możemy przesuwać skrzydła o wadze do 400KG. Dodatkowo możemy zastosować napęd elektryczny MHS Siegenia i sterować otwieraniem bądź zamykaniem bez wstawania z kanapy

  Kolory